Trening umysłu

Ostatnio trafiłem na ciekawy artykuł na stronie www.pcworld.pl – „Wyćwicz swój umysł – gry i medytacja kluczem do sukcesu!” Można tam znaleźć linki do dwóch programów: Sudoku Portable 1.1.7.1 oraz FreeMind 0.8.1 Max. Drugi link wskazuje na uszkodzony plik, więc daje bezpośredni do sourceforge.net – http://sunet.dl.sourceforge.net/sourceforge/freemind/FreeMind-Windows-Installer-0.8.1-max.exe.

Cytat z artykułu:

„Choć gra sudoku nie doczekała się jeszcze badań naukowych, jest zalecana przez fachowe media medyczne, bo trenuje pamięć, a ponadto trenuje koncentrację i logiczne myślenie.”

Jako że zdolność do głębokiej koncentracji nad czytanym tekstem oraz umiejętność utrzymania jej na wysokim poziomie jest jedną z kluczowych umiejętności podczas treningu szybkiego czytania, szczególnie polecamy tego typu trening.

(Jeszcze nie oceniono)
Prześlij znajomemu Prześlij znajomemu

1 comment to Trening umysłu

  • podobno od lat 80-tych średnia IQ ludzkości przestała rosnąć, ciekawe czy za mało trenujemy, czy dobrnęliśmy do granic ludzkich możliwości…

Dodaj komentarz

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>