Rozgrzewka cz. 2

W tym wpisie, niestety po dłuższej przerwie tym razem, zamieszczam kolejną garść ćwiczeń.

  1. Ćwiczenie na koncentrację i pamięć. Wybierz sobie jakieś słowo, w miarę długie i przez kilka minut utwórz tyle słów z jego liter, ile dasz radę. Każdą literę można wykorzystać tylko raz. Po zakończonym ćwiczeniu możesz wypisać zapamiętane wyrazy lub wypowiedzieć je.

  2. Ćwiczenie z kostkami. Polega ono na rzucaniu kilkoma kostkami, spojrzeniu się na nie przez krótką chwilę i zasłonięciu ich rękami (zasłaniami od razu po rzuceniu, tak aby oko miało maksymalnie krótką chwilę na ogarnięcie kostek). Następnie w pamięci staramy się obliczyć sumę z oczek na rzuconych kostkach. Kostki próbujemy grupować (np. 4 kostki po dwie w grupie, 5 kostek ? 2 + 3, dalej analogicznie). Weź kilka kostek do gry i zaczynaj od stosunkowo niewielkiej liczby, np. 2 lub 3 i zwiększaj ich liczbę, aż spostrzeżesz się, że masz problem z daną liczbą kostek. To jest Twój poziom, z którego zaczynasz trening. Ćwiczysz z taką ilością, aż zauważysz, że potrafisz bezbłędnie podać sumę oczek z kilku rzutów pod rząd, np. 10-ciu. Wtedy czas dorzucić kolejną kostkę. Jeśli widzisz, że przez dłuższy czas nie udaje Ci się podać bezbłędnego wyniku (co jakiś czas się mylisz lub mylisz się regularnie o tę samą liczbę oczek), to dorzucasz kolejną kostkę, aby zwiększyć poziom trudności swojemu mózgowi. Po pewnym czasie takiego treningu wróć do poprzedniej liczby kostek i spróbuj przełamać złą passę. Dobrze jest, jak znajdziesz przynajmniej 10 minut na to ćwiczenie (dobrze jest wykonywać je również codziennie).

  3. Ćwiczenie kosmonautów

    Ćwiczenie kosmonautów

    Ćwiczenie wymyślone na potrzeby kosmonautów pobudzające obie półkule mózgowe. Wypisz na kartce papieru litery alfabetu, a pod nimi oznaczenia ?l?, ?o? lub ?p? w dowolnej kolejności. ?l? oznacza lewą rękę, ?p? – prawą, ?o? – obie. Ćwiczenie najlepiej wykonywać w parze, a kartkę powiesić na ścianie (chociaż można wykonać je samodzielnie). Polega ono na czytaniu na głos kolejnych liter alfabetu (od początku lub od końca) i jednoczesnym uniesieniu lewej, prawej lub obu rąk w zależności od oznaczenia pod czytaną literą. Zadanie próbujemy wykonać jak najszybciej. Jeśli wykonujemy je w parze, przy kolejnych podejściach, partner, bądź partnerka może trochę poprzeszkadzać, szturchając osobę ćwiczącą.

(1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Prześlij znajomemu Prześlij znajomemu

Dodaj komentarz

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>