Zakładkowa Metoda Zapamiętywania - Zakładki osobiste

Człowiek witruwiański Leonarda da Vinci, fot. Luc Viatour

Zakładki osobiste

To jedna z łatwiejszych zakładek do zapamiętania. Oglądając na ekranie umysłu nasze części ciała zapamiętujemy je od góry do dołu lub odwrotnie, zachowując kolejność np.
 1. włosy
 2. czoło
 3. uczy
 4. nos
 5. usta
 6. broda
 7. szyja
 1. piersi
 2. brzuch
 3. plecy
 4. rączki
 5. łokcie
 6. dłonie
 7. biodra
 1. pupa
 2. nogi
 3. uda
 4. kolana
 5. kostki
 6. stopy


Jak sama nazwa wskazuje, jest to osobista zakładka, w której każdy sam wybiera sobie części ciała które mu najbardziej odpowiadają, np. jeżeli ktoś nie lubi swojej pupy to może ją pominąć, ale ja uważam że to bardzo fajna zakładka, z której mogą powstać śmieszne obrazki. Zakładek osobistych możemy stworzyć 10, 20, 30, ile chcemy. Jeżeli ktoś studiuje medycynę to może użyć ludzkiego szkieletu jako zakładkę.

Ćwiczenie 1.

Ustal własną zakładkę osobistą, pamiętaj o zachowaniu zasad ?żywego? obrazu.

Ćwiczenie 2.

Korzystając z własnej zakładki osobistej zapamiętaj poniższe słowa:

ogórek, sos pomidorowy, smalec, kaszka manna, kiełbasa, groch, marchew, kabaczek, śliwki, serek homogenizowany, musztarda, ręczniki papierowe, pasta do zębów, płyn do naczyń, cukier waniliowy, galaretka pomarańczowa, ryż, kakao, cukier, mąka pszenna

Ćwiczenie 3.

Poproś swojego partnera od ćwiczeń aby podał ci 20 słów w odstępie do 10 sekund, a ty postaraj się w tym czasie połączyć je ze swoimi zakładkami. Sprawdź ile słów udało ci się zapamiętać w kolejności oraz na wyrywki. Pamiętaj, że ?praktyka czyni mistrza?.

(Jeszcze nie oceniono)
Prześlij znajomemu Prześlij znajomemu

Dodaj komentarz

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>